Noclegi nad jeziorami – jak je wybierać mądrze?

Zalew ChanczaWybierając się nad jezioro mamy kilka opcji noclegu. Bez względu na to, czy wyruszamy nad jezioro chańcza, sielpia czy któreś z mniejszych świętokrzyskich zbiorników wodnych, zawsze otrzymujemy podobne możliwości. Bardzo często decydujemy się na spanie pod namiotem. Jest to szczególnie popularne wśród młodych ludzi, choć dorośli również mają czasem ochotę na taką przygodę. Poza tym, że jest istną szkołą przetrwania, która może zapewnić wspaniałą rozrywkę, to jest to również metoda zaoszczędzenia pieniędzy. Opłaty za pola namiotowe są dużo niższe w porównaniu z zakwaterowaniem w ośrodkach.

Wybierając pole kempingowe nad jeziorem powinniśmy jednak dokładnie dowiedzieć się, jakie usługi są wliczane w koszt ogólny. Najważniejsze będzie korzystanie z prysznica i toalety. Nie dajmy się nabrać na niską cenę, w której trzeba uiszczać dodatkową opłatę za każdorazowe korzystanie z łazienki. Wszechobecnie występującymi noclegami są również kwatery prywatne. Zazwyczaj udostępniają je mieszkańcy okolicznych terenów, którzy miejsce zamieszkania wykorzystują jako pretekst do zarobku. Pokoje są z reguły dobrze przygotowane a ich standard waha się od 1 do 3 gwiazdek. Do dyspozycji gości pozostają najczęściej pokoje z jedną wspólną łazienką dla wszystkich klientów.

Pokoje wyposażone są w łóżka, szafki, stoliki, czasem także w telewizory. Możemy również skorzystać z pensjonatów. Całe budynki zagospodarowane wyłącznie jako pokoje dla przyjezdnych wiążą się jednak z nieco wyższą opłatą. W zamian otrzymujemy zwykle nie tylko zakwaterowanie, ale i możliwość wykupienia wyżywienia. Jeśli wybieramy się na wakacje z całą rodziną, tego typu noclegi nad jeziorami będą najlepsze. Biorąc ze sobą małe dzieci postarajmy się wybrać takie lokum, obok którego znajdują się ciekawe miejsca. Dorośli mogą uprawiać sporty lub spacerować, a maluchy najczęściej chcą się po prostu bawić. Dlatego zwróćmy uwagę, czy obok pensjonatu znajdują się place zabaw lub boiska. Jadąc ze znajomymi i mając w planach imprezowanie, możemy zdecydować się na pole namiotowe, na którym można rozpalić ognisko bądź też wybrać pensjonat udostępniający miejsca grillowe. Liczne pensjonaty umożliwiają również zakwaterowanie z psami, co jest ogromnym ułatwieniem dla ich właścicieli. Spacery z pupilem przyniosą radość tak nam, jak i jemu.