Impreza Integracyjna: siedem wytycznych w podejmowaniu dobrej decyzji

W życiu ciągle staramy się dokonywać dobrych wyborów. Zasięgamy opinii, korzystamy z różnych źródeł, by zdobyć niezbędną informację, która pomoże nam podjąć dobrą decyzję, gdy jest ona od nas wymagana, zwłaszcza wówczas, gdy ww. decyzja niesie za sobą konkretną odpowiedzialność. Tak jest również wtedy, gdy planujemy zorganizować dla naszych pracowników, członków zespołu, przyjaciół czy rodziny okolicznościową imprezę integracyjną. Uruchamiamy wówczas nasze skryte zasoby intelektualne i, po przeszukaniu dostępnych informacji w Google, podejmujemy decyzję dotyczącą miejsca realizacji planowanego spotkania integracyjnego. W całym tym naszym procesie poszukiwawczym dominuje w nas podświadoma myśl, aby dokonać dobrego, pewnego wyboru, by nie wstydzić się, by nie żałować, a równocześnie, by wszystko było na dobrym poziomie i by wszyscy się dobrze bawili. Na co należy zwrócić uwagę przy podejmowania decyzji o wyborze idealnego miejsca na organizację imprezy integracyjnej:

Dogodna dla wszystkich lokalizacja miejsca na imprezę integracyjną.

Komfortowe warunki zakwaterowania uczestników imprezy, wygodne pokoje z łazienkami.

Duże zróżnicowanie terenu, który będzie optymalnym miejscem na plenerową imprezę.

Kameralne otoczenie wybranego ośrodka, tak, by zapewnić poufność, prywatność całego spotkania.

Dobre i zdrowe wyżywienie, świeże lokalne wyroby mięsne. Stosowanie tego typu żywności podnosi wewnętrzną dyspozycyjność uczestników na pochwałę, zachwalanie potraw przemienia się również na dobry klimat w wśród uczestników.

Sympatyczny personel obsługujący imprezę.

Duża przestrzeń, która w pewnym sensie gwarantuje uczestnikom spotkania upragnioną swobodę ekspresji wewnętrznej. Przestrzenność otoczenia przeistacza się w naturalną otwartością wewnętrzną uczestników, pewną dyspozycyjnością na dobrą poprawę relacji personalnych.

 Mając na uwadze powyższe wytyczne dotyczące wyboru idealnego miejsca na imprezę integracyjną, z pewnością nasza decyzja okaże się trafna, a zarazem będzie miała również duży wpływ na akceptację wybranego miejsca przez uczestników. Zaaprobowanie miejsca przez ogół uczestników jest również ważnym składnikiem organizacji dobrej imprezy integracyjnej. Dlatego warto zawsze pamiętać, by podczas podejmowania decyzji konsultować ją z innymi uczestnikami, którzy również biorą udział w procesie przygotowywania imprezy.