O autorze

Świętokrzyski rodowód, lata wykształcenia i formacji spędzone w Rzymie i Salamance, wzbogacone ponad 20-letnim doświadczeniem w środowisku międzynarodowym, pozwalają mi dziś na interpretację rzeczywistości w obiektywny sposób. Opanowanie czterech języków już w młodości otworzyło mi możliwość wzbogacenia własnego modus vivendí et operandí o uniwersalny dorobek kulturalny i spuściznę tradycji katolickiej. W podejmowaniu wyzwań działam z pasją, umocniony jednocześnie doświadczeniem i zdobytą ad hoc samodzielnie wiedzą. Wyzwania zawodowe, których się do tej pory podjąłem: organizacja imprez turystycznych i pielgrzymkowych, spotkań integracyjnych i ewentów, aż po obsługę produkcyjną ekip telewizyjnych i filmowych, zostały wykonane z oczekiwanym profesjonalizmem.

Pasją, która napędza moje dzisiejsze działania, jest potrzeba podzielenia się tym, co mnie ukształtowało takim, jakim jestem. Stąd osobista chęć, by umożliwić innym ludziom poznanie i pokochanie regionu Gór Świętokrzyskich, który od dzieciństwa zajmuje ważne miejsce w moim sercu.

Troska o wsparcie rodzinnego przedsięwzięcia skłoniła mnie do poświęcenia wolnego czasu na rzecz poprawy wizerunku w Internecie, koncepcji związanej z pensjonatem agroturystycznym „Grynwald” i turystyką w Górach Świętokrzyskich. I tak, od przeszło 12 lat wspieram pomysłem, designem, tekstami jeden z najczęściej odwiedzanych przez zielone szkoły i firmy ośrodków rekreacyjno-wypoczynkowych w Świętokrzyskim.